Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte
» Animax A Fost Scos Din Grila De Programe Rcs / Rds
Joi Iul 30, 2009 5:50 am Scris de Rock Bird

» Wiii!!! click
Mar Apr 07, 2009 11:21 am Scris de ELLA_Angelus

» The Cursed One
Sam Feb 14, 2009 6:03 pm Scris de Rock Bird

» Numele tau in japoneza 2
Sam Ian 24, 2009 3:10 pm Scris de kitsuneliv

» unknown song... pls help
Vin Ian 02, 2009 4:16 pm Scris de Do me!

Cine este conectat?
In total sunt 3 utilizatori conectati: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 3 Vizitatori

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]

Recordul de utilizatori conectati a fost de 61, Mar Feb 16, 2010 2:41 am

Unexpected life

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Unexpected life

Mesaj Scris de Candy.Chuu la data de Lun Dec 08, 2008 12:31 am

Ok deci m-am gandit sa ma apuc si eu iar de un fic -_-'' (mai am unu in construire,noroc ca il fac cu o amica^^).Ideea fic-ului nu o spus,va las pe voi sa trageti concluziile singuri.

Capitolul 1
-Tata,nu-i asa ca anul acesta imi vei baga internet?
-Sigur ca da,darn u iti promit ca va fi maine,dar in doua saptamani maxim,vei avea net,ii spuse tatal fetei lui care tocmai implinise varsta de 13 ani.
Fata era foarte entuziasmata de aceasta promisiune.Isi dorea extreme de mult net,sa aiba asa cum au si ceilalti colegi de la ea din clasa,se oftica sa auda ca ceilalti faceau schimb de id-uri si ea nu putea sa spuna ca le da si ea id-ul ei.Desi nu era singura din clasa care nu avea net,se simtea destul de prost,iar lucrurile pe care colegii le faceau pe net erau straine de ea.Vroia sa cunoasca si ea aceasta lume virtuala,sa vada cum functioneaza,sa o descopere,dar ea nu avea habar ca acest lucru o va schimba complet.
Intunericul serii incepuse sa bata pe la geamurile oamenilor,anuntand ca in curand vor trebui sa se culce.Luminile incepura sa se aprinda una cate una,infrumusetand peisajul pustiu al strazii.
Trecura doua ore de la lasarea intunericului,intr-un apartament de pe acea strada se auzi vocea unei femei ce isi striga fata.
-Mihaela,e timpul sa te culci,spuse aceasta voce.
-Da mama,imediat.
Fata se indrepta spre camera ei,dar inainte isi lua noapte buna de la tatal ei si se duse in dormitor unde era mama ei asteptand-o.
-Hai sa te culci,ca e tarziu deja,maine trebuie sa mergi la scoala.
-Da stiu asta.Noapte buna mama!spuse fata ascunzandu-se in plapuma ce avea sa-i fure din caldura trupului pe parcursul noptii.
Femeia iesise din camera,inchizand usa incet pentru a nu o deranja pe fata ce please in lumea visurilor,in locul unde simtea ca are un rost.

Scuzati pentru capitolul 1 pentru ca e scurt,dar numai stiam ce sa scriu,oricum capitolul 2 e mai lung.Astept critici,pareri si sugestii.Sper sa ma tina inspiratia >.>
Candy.Chuu
Fantasy Member

feminin Numarul mesajelor : 36
Varsta : 23
Job/hobbies : GFX artist^^ [I think o.O] and I love to read manga @_@ [manga addicted]
Data de inscriere : 21/11/2008

About me
Status:
Popularitate:
10/50  (10/50)

Vezi profilul utilizatorului http://aboutanime.info

Sus In jos

Re: Unexpected life

Mesaj Scris de Blacky la data de Lun Dec 08, 2008 7:33 am

Imi place inceputul,chiar e destul de obisnuit,ca in viata de zi cu zi..abia astept sa vad ce se va intampla in continuare cu acest fic^^
Good Luck,Dia~
Blacky
Friend of the site

feminin Numarul mesajelor : 81
Job/hobbies : GFX artist
Data de inscriere : 29/11/2008

About me
Status:
Popularitate:
8/50  (8/50)

Vezi profilul utilizatorului http://www.endless-waltz.forumn.org

Sus In jos

Mesaj Scris de Candy.Chuu la data de Lun Dec 08, 2008 9:50 am

Da,asta e si ideea,desi in spatele povestii e o poveste reala^^.Asta voi dezvalui in ultimul capitol,dar pana atunci nu adica am muult de scris :)):X,numai sa ma tina inspiratia.So..capitolul 2 and Blacky thankies^^.

Capitolul 2

Dimineata sosi cu pasi repezi,lasand senzatia ca noaptea nici nu a existat.Era ora 7,iar Mihaela trebuia sa se trezeasca pentru a se pregati pentru o noua zi de scoala.
-Mihaela,trezeste-te,e ora 7.
-Mai lasa-ma 5 minute,te rog,spuse fata mormaind din plapuma.
-Nu,ridica-te din pat,astfel vei intarsia la scoala,ii spuse mama ei tragand plapuma de pe trupul fetei.Mihaela simti imediat aerul rece si incepu sa tremure.Acum ochii eu nu mai erau inchisi,nu mai era in stare de somnolenta,era treaza.
-Mama,chiar trebuia sa faci asta?Offf,spuse fata ridicandu-se din pat,sa-mi pregatesti pachetul,apoi s-a dus la baie inchizand usa dupa ea.
Dupa putin timp era pregatita sa inceapa o noua zi de scoala.Interfonul suna,facand-o pe Mihaela sa tresara putin.
-Da,spuse Mihaela cu o voce somnoroasa.
-Hai coboara jos,ii spuse fata care sunase.
Mihaela se imbraca cu hainuta verde,isi lua ghiozdanul,ii spuse la revedere mamei ei si iesi pe usa.Ajungand jos,a vazut-o pe colega ei care ii era si prietena buna,asteptand-o.
-Buna Silvia!Mersi ca ai venit sa ma iei.
-Hei,stai linistita,doar esti in drumul meu,spuse fata si incepu sa rada putin.Ia zimti-a promis tatal tau ca iti baga net?
-Da,nu ai idée cat de fericita pot fi,inca nu-mi vine sa cred ca voi avea si eu net ca toti ceilalti.
-Ma bucur sa aud asta,esti o fata buna si meriti,ii spuse fata.
Fetele ajunsera in scoala,in fata clasei,dar au observat ca usa era inchisa si ca era cam liniste.S-au uitat la ceas si au vazut ca au intarziat,prima ora fiind istoria.Profesorul nu primea intarziatii in clasa.Batura la usa si intrara in clasa.
-Buna dimineata domn’ professor,scuzati ca am intarziat,putem intra? Spusera fetele impreuna.
Profesorul nu a spus nimic,doar le-a facut semn sa treaca in banca.Acesta a fost inceputul unei zile plictisitoare de scoala,exceptand pauzele.Orele treceau asa de greu,iar pauzele asa de repede.Mihaela abia astepta sa ajunga acasa.Clopotelul ce anunta terminarea ultimei ore,sunase.Fata era cea mai fericita,avea o presimtire ca acasa o va astepta o surpriza placuta.Ajunsa acasa,mama ei ii spuse fericita ca:
-Maine vin unii de la o firma de net sa instaleze netul.
Mihaela ramase socata la auzirea vestii,dar imediat sari fericita in bratele mamei sale,imbratisand-o cu putere.
-Deci nu se poate,mama iti dai seama ca cel mai mare vis al meu va deveni realitate?Wow deci nu-mi mai incap in piele de fericire.
Timpul trecea repede,ca un atlet ce fuge,aducand inca odata intunericul noptii si totodata,ora de culcare a Mihaelei.
-Mama,eu ma duc sa ma culc,noapte buna mama,tata,si fata pleca in camera ei.
“Maine va fi o noua zi,maine mi se va indeplini visul la care am sperat atatia ani”,gandea fata,dar ceea ce ea nu stia ca acea noua zi,va fi de fapt terminarea unui capitol din viata ei si inceputul altuia.
Candy.Chuu
Fantasy Member

feminin Numarul mesajelor : 36
Job/hobbies : GFX artist^^ [I think o.O] and I love to read manga @_@ [manga addicted]
Data de inscriere : 21/11/2008

About me
Status:
Popularitate:
10/50  (10/50)

Vezi profilul utilizatorului http://aboutanime.info

Sus In jos

Mesaj Scris de Neeah la data de Lun Dec 08, 2008 12:42 pm

uhm suna destul de interesant pana acum, captivant mai bine zis.sunt sigura ca ceea ce urmeaza e imprevizibil, avand in vedere inceputul simplu dar confuz. E foarte bine scris ..adica e asa "pe intelesul tuturor"..
chiar sunt curioasa ce se va intampla in continuare ^^ Mihaela pare o fata destul de okay ...
Neeah
Anime member

feminin Numarul mesajelor : 16
Varsta : 26
Job/hobbies : bishies lover ^^
Data de inscriere : 08/12/2008

About me
Status:
Popularitate:
0/0  (0/0)

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj Scris de Just_a_KiD la data de Mar Dec 09, 2008 12:34 am

Asa..am citit si eu ficul . Cred ca e inspirat din viata ta , am dreptate ? Iar Mihaela..imi aduce aminte de mine pe vremea cand eram mai mica si asteptam cu nerabdare ca ai mei sa-mi bage netul . Mda..expreimarea e bunicica ,dar ai grija ca s-au mai strecurat greseli de tastare . Fara suparare dar..ficu nu pare sa aiba ceva special deocamdata . Te rog mai multa descriere si succes la scris . Astept cu nerabdare nextu ! Ja ne si gambattene kudasai !
Just_a_KiD
Friend of the site

feminin Numarul mesajelor : 70
Varsta : 20
Data de inscriere : 03/12/2008

About me
Status:
Popularitate:
0/50  (0/50)

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos