Conectare

Mi-am uitat parola

Ultimele subiecte
» Animax A Fost Scos Din Grila De Programe Rcs / Rds
Joi Iul 30, 2009 5:50 am Scris de Rock Bird

» Wiii!!! click
Mar Apr 07, 2009 11:21 am Scris de ELLA_Angelus

» The Cursed One
Sam Feb 14, 2009 6:03 pm Scris de Rock Bird

» Numele tau in japoneza 2
Sam Ian 24, 2009 3:10 pm Scris de kitsuneliv

» unknown song... pls help
Vin Ian 02, 2009 4:16 pm Scris de Do me!

Cine este conectat?
In total sunt 4 utilizatori conectati: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 4 Vizitatori

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]

Recordul de utilizatori conectati a fost de 61, Mar Feb 16, 2010 2:41 am

Parerea voastra

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Parerea voastra

Mesaj Scris de Blacky la data de Sam Noi 29, 2008 12:33 pm

well e un anime foarte bine realizat si cu o poveste originala dupa parerea mea@__@
~coloana sonora e preferata mea..astfel pot spune ca am devenit si eu fana j'rock si datorita acestui anime...ost-urile sunt doua melodii preferate de mine theWorld si Alumina by Nightmare @__@ celelalte doua nu le-am retinut numele
~personajele sunt foarte bine realizate si au un fel de a gandi magnific...ceea ce imi aduce aminte de anime-ul Spiral
~Nota mea este 10/10 e un anime care chiar merita vazut^^
Blacky
Friend of the site

feminin Numarul mesajelor : 81
Varsta : 23
Job/hobbies : GFX artist
Data de inscriere : 29/11/2008

About me
Status:
Popularitate:
8/50  (8/50)

Vezi profilul utilizatorului http://www.endless-waltz.forumn.org

Sus In jos

Re: Parerea voastra

Mesaj Scris de Jagannath . la data de Dum Noi 30, 2008 2:38 pm

Deja nu mai este nevoie sa spun si eu ca Death Note este un anime genial...
De cand am vazut anime-ul acesta prima oara l-am considerat anime-ul perfect pentru mine, pentru ca nu am gasit nici un lucru pentru care sa zic ca nu merita vazut.
Daca as putea sa ii felicit pe Takeshi Obata (in special pe el) si Tsugumi Ohba pentru ca au creat acel manga genial dupa care a aparut si anime-ul, as avea atat de multe de spus si de insirat incat nici nu as sti de unde sa incep...
De ce cred eu ca Death Note este o creatie geniala?
Pentru ca este diferit si original fata de majoritatea anime-urilor.Ideea cu death note-ul e foarte originala si interesanta, in special pentru faptul ca acel carnet apartine shinigami-lor care apar in ff multe anime-uri.Si ca tot am adus vorba despre shinigami...ador modul in care sunt realizati aici...am vazut multe anime-uri in care apar shinigami si in nici unul dintre ele nu mi-au placut, dar modul in care sunt realizati aici este pur si simplu fantastic, cu atat de multe detalii, atat de original...desi poate pentru unii acei shinigami arata oribil si inspaimantator mie mi se par niste 'fiinte' deosebite create cu ajutorul lucrurilor mai macabre si intunecoase...
In orice caz, lasand asta la o parte...
Personajele sunt fantastice, si sunt o alta dovada ca Takeshi Obata este un geniu.L cel putin este o creatie geniala.Oricat ai cauta in orice anime sau manga nu ai sa mai gasesti un astfel de personaj fantastic precum L, va asigur de asta.Incepand de la felul in care arata (care din nou, este original si interesant) pana la felul in care se poarta si felul in care gandeste.L este atat creatia lui Obata cat si al lui Ohba.

Spoiler:
Am citit in How to Read 13 ca Takeshi Obata ar fi vrut sa il faca la inceput pe L un personaj normal, fara cearcane si aparea langa si o schita a acelui L...sincer nu mi-a placut deloc...L de acum este un personaj fantastic...daca ar fi fost asa, chiar si fara cearcane, nu ar mai fi avut farmec si nu ar mai fi fost L....

Desi sunt o mare fana a personajelor lui Takeshi Obata trebuie sa recunosc ca sunt si unele pe care nu le suport, iar printre ele se numara si Light si Misa...dar nu am sa stau sa povestesc de ce acum...
Trecand la coloana sonora....a fost fantastica.Plus ca primul op si end sunt de la Nightmare, asa ca nu au cum sa nu imi placa...
Si pentru aia care cred ca e plagiat dupa Jigoku Shoujo, lasati-o balta -________-''' nu e plagiat cu absolut nimic, daca vreti sa va demonstrez asta, doar dati un PM -_-'
Jagannath .
Fantasy Member

feminin Numarul mesajelor : 40
Varsta : 26
Data de inscriere : 30/11/2008

About me
Status:
Popularitate:
0/50  (0/50)

Vezi profilul utilizatorului http://drop-a-veil.1talk.net/

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus